Zobrazují se příspěvky se štítkemBěhouny. Zobrazit všechny příspěvky
Zobrazují se příspěvky se štítkemBěhouny. Zobrazit všechny příspěvky

pátek 3. dubna 2015

FRANCIE NA DOSAH RUKY


Věnujete se zájmově či pracovně vybavování interiéru? A znáte Garnier Thiebaut? Že ne? Tak to musíme okamžitě napravit! Garnier Thiebaut je francouzský výrobce kvalitního textilu, který je znám svým luxusním a jedinečným designem. Jejich bytový textil je využíván v domácnostech, kasinech, klubech, hotelích i restauracích po celém světě. Možná jejich kousek už máte doma a ani o tom nevíte. 


Společnost není žádným nováčkem, má svou dlouholetou tradici. Její kořeny sahají až do první poloviny 19. století, respektive 1833. Garnier-Thiebaut pochází z oblasti Vosges nacházející se na východě Francie. V neotřelých vzorech a díky kvalitnímu zpracování se jim povedlo uchovat pravost a duši francouzského 19. století.


Garnier Thiebaut je pokládána za průkopníka mnoha designů a technologií v textilním průmyslu. Na tvorbě originálních potisků se v současnosti podílí kreativní tým umělců čítající kolem 200 lidí! V portfoliu této historické značky tak můžeme nalézt luxusní damaškové ubrusy, utěrky, polštářky, ubrousky, látky, běhouny a mnoho dalšího. Vše vyrobeno z kvalitní bavlny a zdobeny vkusnými motivy na dokonale ladících barvách. 


neděle 2. listopadu 2014

VÁNOČNÍ UBRUSY

Tradiční motiv i barevnost - běhouny a prostírky v červené barvě máme skladem
Pokud jste jako já, tak jste posledních pár Vánoc nějak "přežili", ale rozhodně jste si je neužili. Dopřejte si jedno předčasné předsevzetí - že letos to uděláte pořádně. A jestli máte děti, zamyslete se. Co si z dětství a Vánoc pamatujete Vy? Já čekání na zlaté prasátko, vůni smaženého kapra, maminku krásně oblečenou u plotny v luxusní vyšívané zástěře a... čekání na Ježíškovo zazvonění.




Také si pamatuji každoroční vtip mého tatínka, jestli jsem slyšela ten výstřel,... (asi ho všichni znáte).




A co si asi zatím pamatují moje děti? Moji hysterii že 24. prosince ráno nemám vůbec nic pod kontrolou a dům, který nevypadá příliš vánočně.




Pracuji v obchodě, kde jsou Vánoce hlavní sezónou se vším všudy - frontami, zmatky a hlavně únavou na obou stranách barikády. Proto jsem několik posledních let (asi 10) začala Vánoce prožívat vždy až 24. prosince. Nákupy absolvuji vždy s posledními zoufalci a zásadně v bezprostředním okolí našeho obchodu - tedy v Kotvě a jejím nejbližším okolí. Beru co je po ruce s nekonečnými výčitkami, jestli jsem na někoho nezapomněla, nebo toho nemám pro svou rodinu málo. 

Běhouny a prostírky z kolekce Gstaad máme skladem
Vánoční pečení cukroví se odehrává pravidelně v cukrárně na Praze 4 a moje děti se ušpiní moukou nikoli v naší kuchyni, ale pokud má moje zlatá tchýně čas, tak u ní.




Vánoční stromeček si půjčuji kovový z obchodu (tak se nedivte, když z prodejny zmizí, s "kovovou" pravidelností, vždy 23.12. večer). Moje dcery, jak stárnou a designově vyzrávají, si tento stromek zamilovaly. Ale popravdě, většina návštěv pro stromek složený ze 4 tyčí, které drží 4 kovové obruče, nemá pochopení a buď se diskusi o naší výzdobě elegantně vyhýbá, nebo naostro řekne - "ozdoby jsou krásné, ale ten stromek"?


Hnědá možná nevypadá na první pohled jako klasická vánoční barva, ale věřte mi, je úžasně hřejivá

Navíc jsem tím vzala manželovi jednu z hlavních radostí - nákup nejdražšího stromku, minimálně ve středočeském kraji. Ten má pravidelně cca 4 metry (naše stropy 2,8 mtr.) a s rostoucím průměrem kmenu musíme pravidelně kupovat nové stojany. Zběsilý nákup nového stojanu pravidelně probíhá v nejbližším otevřeném obchodě pro kutily - spolu se světelným řetězem, který se, také naprosto pravidelně, vždy při zkušebním zapojení odmítne rozsvítit.


Bílý ubrus a běhoun Galaxie - je tak krásný a elegantní, že jsem vážně přemýšlela,
že si běhoun nechám upravit a budu ho nosit jako šálu.

Jak říkám. Letos to bude jinak. 
Cukroví mám už sice objednané v obvyklé cukrárně, ale stejně hodlám nějaké nekomplikované upéct.


Tohoto krasavce máme skladem ve velikosti 174 x 260 cm - 
- ideální pro stoly cca 100 x 200 cm
Mám trochu problém s tím, kde nakoupím suroviny na vánoční bujabézu. Obchod, kterému jsem roky s důvěrou svěřovala objednávku surovin na tuto polévku - tj. na všechny ryby a korýše (jak jim můj manžel říká - zdechliny), bohužel v letošním roce zavřel. Takže poběžím na Smíchov, místo přes ulici. Ach jo.





Jako předkrm, nebo spíš "zobku", připravím hranolky z kapra. Ty jsem poprvé vyzkoušela podle receptu v říjnovém Apetitu a jsou božské. Jedl je dokonce i můj italský švagr, který kapra přímo nesnáší, protože - jak říká - smrdí bahnem. Pravdou je, že jsme tutlali, z čeho hranolky jsou, ale i když se, po asi 20 vteřinách provalilo, že jsou z kapra, přesto je jedl.




Jako hlavní bude mořská ryba pečená v soli (a u maminky pár řízků z kapra). Inspiraci pro tento recept máme od shora jmenovaného švagra a tato úprava ryby u nás okamžitě zdomácněla.

Bramborový salát asi také použijeme mezinárodní a ne typicky český - jen z uvařených brambor s čerstvou, jemně na měsíčky nakrájenou cibulí, solí, pepřem a olivovým olejem.

Ale hlavně, náš stůl dostane nový vánoční ubrus. Na jeho výběru se bude podílet celá holčičí část rodiny. Tak se u toho snad nepohádáme. Záměrně do této aktivity nezapojuji manžela. Když si četl tenhle článek, okamžitě se mě otázal " jakej zase vánoční ubrus?"




Já mám nejraději elegantní a decentní vzory. 

Protože ale používáme bílý porcelán, asi tentokrát povolím a budu souhlasit i s vysloveně vánoční barevností, tj. červená, nebo zelená - nebo obě.





To ale neznamená že se vzdávám předem. Zkusím zaútočit na city nejstarší dcery, která má občas sklony k rebelii a pokusím se jí přesvědčit o neotřelé eleganci černého ubrusu. Skvěle by se hodil k našemu kovovému stromku :)

  


Jedním jsem si jistá. Mám výhodu, že dělám to co dělám a ať už volba padne na béžový, nebo červený ubrus, bude vypadat skvěle. A kdyby ne, budu se svou rodinou a to je nejdůležitější.





pondělí 12. května 2014

VEZMĚTE SI JÍDLO VEN!


Mozek nejlépe pracuje, když se dostatečně okysličuje. Takže nejprudší návaly inteligence zažíváme při pobytu na čerstvém vzduchu, nebo ve sprše. Sprcha by byla možná pohledově zajímavější téma, ale protože my prodáváme porcelán, raději půjdeme ven a talíře a hrnky si vezmeme s sebou.

Znáte příjemnější zahájení dne, než když na Vás čeká ráno připravená snídaně? A když Vám k vonící kávě a sladkému koláči zpívají ptáci, radost se násobí. 

Althea Nova, Villeroy & Boch
Pokud nás nepotkalo to štěstí, že by pro nás snídani připravil někdo jiný a touto funkcí jsme byli poctěni my, doporučujeme volit svěží a optimistické barvy prostírání, které donutí i největšího morouse po ránu k úsměvu. Navíc, přikryjete-li po ránu studený a orosený stůl na balkóně ubrusem, nedožijete se rozladěných reakcí, po kontaktu rozehřátého a ještě ospalého těla milované osoby, se studenou plochou nábytku.




Protože jsme strávili spoustu času kultivací balkónu a zahrady, začneme plánovat rychlý oběd na grilu, nebo s pomocí techniky, která zkrátí čas přípravy na minimum. Dnes padlo rozhodnutí uvařit si Paellu za 5 minut a použijeme na ni tlakový hrnec. Zatímco se nám dobrota vaří, prostřeme stůl. Stolují s námi děti, takže prostřeme jen běhouny, případně omyvatelné prostírky.




Umístíme vázu s květinami ze zahrady na stůl, nalijeme vodu do džbánu, víno dáme do chladící nádoby. Rozložíme talíře a příbory, přidáme sklenice na víno a také sklenice na vodu.

Flow, Villeroy & Boch

Po potlesku a slovech chvály, kterými nás zahrnula rodina za naše kulinární zázraky a nádherně prostřený stůl, přišel čas na odměnu ve formě dezertu a vroucí kávy. 

Snídaně na terase a recept na meruňkový koláč

Po zaslouženém odpočinku nastal čas na přípravu večerního grilování s přáteli. Protože hrozí, že oslava se s postupujícím večerem a dobrou náladou vymkne kontrole, prostíráme smysluplně a pokud nechceme přijít o památeční ubrus po babičce, prostřeme jen běhouny, nebo prostírky. Barevnost zvolíme podle tématu večeře, nálady nebo typu jídla.

Porcelán Flow, sklenice Maxima a recept na baskické kuře
Ale úspěšný večírek neznamená jen dobré jídlo, ale i zábavu. Dejte si záležet na dekoraci prostředí. Využijte všechny svíčky a svícny, které máte doma a posázejte jimi terasu, balkon, bazén, pískoviště.

Svícny našich dodavatelů
 A teď už Vás přestáváme sledovat a přejeme Vám dobrou zábavu !

Kolekce svícnů Helium
A pokud si budete chtít  atmosféru prodloužit i doma a spát při pootevřeném okně, doporučujeme bránit se invazi komárů například s proti-komářími vůněmi Lampe Berger.