středa 14. května 2014

DOBA MĚDĚNÁ

Měď používá lidstvo už od starověku, posledních pár let je ale žhavým trendem a zdá se, že nebude jen tak na ústupu. Značka Stelton této popularity využila a „převlékla“ pár svých oblíbených modelů do tohoto jedinečného materiálu. Firma je známá především pro svou výrobu špičkových termosek. Ty jsou standardně k dostání ve více než patnácti barevných provedeních, chcete-li ale zaujmout na první pohled, měděná varianta je jasná volba. 
Dalším produktem, kterému značka propůjčila vysoce lesklý měděný povrch, jsou svícny a olejové lampy. Olejové lampy Stelton patří podle Phaidon's Design Classics mezi vůbec nejlepší designy na světě. A ačkoliv se jedná o kov, což je materiál, který tradičně působí spíše chladným až sterilním dojmem, měď je výjimkou potvrzující pravidlo. Zejména v kombinaci se dřevem dokáže vytvořit velice útulnou atmosféru. Kombinace těchto dvou materiálů je typická pro severský styl, který je u nás stále více populární. 
Pokud vás měděná barva zaujala a rádi byste jí ve svém interiéru věnovali prostor, nemusíte dělat složité přestavby a úpravy. Měď je totiž natolik výrazná, že postačí pár drobných doplňků, které váš domov doslova rozsvítí. Příkladem budiž váza Tangle – designový kousek, který na sebe strhne pozornost i bez květin.